Ulusal Süt Konseyi Yönetim Kurulu Mayıs ayı Toplantısı Konya’nın Karapınar ilçesinde yapıldı.

Karapınar Süt Üretici Birliği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısında sektörün temel gündem maddeleri ele alındı. Karapınar Süt Üreticileri Birliği’ne ait laboratuvar ve AB Onaylı bir Süt Üretim Çiftliği ziyaretini de kapsayan programa tüm Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Araştırma ve Danışma Kurulu 1 Haziran Dünya Süt Gününde İzmir ve Manisa’da.

Araştırma ve Danışma Kurulu 1 Haziran Dünya Süt Günü kapsamında İzmir ve Manisa illerini kapsayan bir dizi ziyarette bulundu. Çeşitli süt sanayicileri, Tarımsal Üretici Örgütleri ve Süt Üretim Çiftlikleri ziyaretinin dahil olduğu program kapsamında ayrıca İzmir’in Tire ilçesinde bir toplantı gerçekleştirildi. İzmir ve Manisa illerinde bulunan süt sanayicileri, Tarımsal Üretici Örgütleri, üreticiler, yem sektörü temsilcileri ve akademisyenlerin katıldığı toplantıda sektörün güncel konuları ele alındı.

 

ADK Üyeleri 1 Haziran Dünya Süt Gününde Çiftçi TV’de

Çiftçi TV 1 Haziran Dünya Süt Günü Özel yayınında ADK Üyeleri moderatör Prof. Dr. Hakan ÜSTÜNER’in konuğu oldu. Dünya Süt Gününün anlam ve önemi ve ulusal süt sektörümüze ilişkin tüm konuların görüşüldüğü programın tamamını buradan izleyebilirsiniz.

Kategoriler: Genel