Ulusal Süt Konseyi Başkanı Prof. Dr. Muhittin Özder, Başkanvekili Tevfik Keskin ve Genel Sekreter Selçuk Akkaya Balıkesir ve Tekirdağ’da süt üreticilerini ve süt sanayicilerini yerinde ziyaret etti.
Hayvancılık Genel Müdürlüğü Altyapı ve Çevre İzleme Daire Başkanı Emre Gürçay, Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan ve beraberindeki heyetin de katıldığı Balıkesir programında;
• Balıkesir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği,
• Balıkesir Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği,
• Manyas İlçesi Süt Üreticileri Birliği,
• Gönenli Süt ve Süt Ürünleri Gıda San. Tic. A.Ş.,
• Teksüt Süt Mam. San. ve Tic. A.Ş.
Ziyaret edildi.

Tekirdağ İl Tarım ve Orman Müdürü Oktay Öcal ve beraberindeki heyetin de katıldığı Tekirdağ programında Malkara Birlik Süt ve Süt Ürünleri A.Ş. (Maybi) fabrikası ve bölgede kurulu süt işletmeleri ziyaret edildi.

Süt üreticileri ve üretici örgütleri ile yapılan görüşmelerde güncel yem fiyatları, çiğ süt destek primleri, süt üretim maliyetleri, üreticilerin sahada yaşamış oldukları sorunlar ile birlikte güncel sektör konuları değerlendirildi. Süt sanayicilerinin güncel piyasa talepleri doğrultusundaki mevcut üretim durumları ile yakın gelecekteki üretim planlamalarının ve ürün çeşitliliğinin değerlendirildiği fabrika ziyaretlerinde üretimden ihracata, süt alımından ürün maliyetlerine kadar pek çok konu istişare edildi.

Kategoriler: Duyurular