Ulusal Süt Konseyi 6. Olağan Genel Kurul Toplantısında yapılan seçimde yeni dönem Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu üyeleri belirlendi.

Genel Kurul toplantısı sırasında Konseyin alt grupları olan Üretici Alt Grubu, Sanayici Alt Grubu, Kamu Alt Grubu ve Araştırma Kurumları Meslek Odaları ve Sivil Toplum Kuruluşları Alt Grubu, her bir grup kendi içinde 3 Yönetim ve 1 Denetleme Kurulu Üyesini oylayarak 12 Yönetim Kurulu ve 4 Denetleme Kurulu Üyesi belirledi.

Genel Kurul Toplantısında yapılan oylama sonucunda Ambalajlı Süt ve Süt Ürünleri Sanayicileri Derneği Başkanı Harun Çallı, Eker Süt Temsilcisi Abdülhamit Can ve Ak Gıda Temsilcisi Recep Ateş Sanayici Alt Grubundan Yönetim Kurulu Üyesi seçilirken; Balıkesir Süt Üreticileri Birliği Başkanı Cihat Şimşek, Hayvancılık Kooperatifleri Sakarya Bölge Birliği Başkanı Recep Pulat ve Konya Karapınar Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Tartan Üretici Alt Grubundan Yönetime giren isimler oldu.

Bakanlıktan Genel Müdür Yardımcılığı Düzeyinde Temsiliyet

Kamu Alt Grubunda Tarım ve Orman Bakanlığı temsilcisi Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Burhan Demirok ve Ticaret Bakanlığı’ndan Orhan Ercan ve Hazine ve Maliye Bakanlığı temsilcisi Çağlar Kaya Konsey yönetiminde görev alan Kamu temsilcileri oldu. Araştırma Kurumları Meslek Odaları ve Sivil Toplum Kuruluşları Alt Grubundan Namık Kemal Üniversitesi temsilcisi Prof. Dr. Muhittin Özder ile Ankara Üniversitesi Gıda Güvenliği Enstitüsünden Prof. Dr. Nevzat Artık ve Ege Üniversitesinden Prof. Dr. Harun Raşit Uysal Konsey Yönetimine seçilen diğer isimler oldu.

Dört Kişilik Denetleme

Genel Kurulda yapılan seçimde Üretici Alt Grubundan Harun Arslan, Sanayici Alt Grubundan Hakan Kazancıgil , Kamu Alt Grubundan Emre Gürçay ve Araştırma Kurumları Meslek Odaları ve Sivil Toplum Kuruluşları Alt Grubundan Dr. Cemal Polat Denetleme Kurulunda görev alacak isimler oldu.

Görev Dağılımı

Yeni teşekkül eden Yönetim Kurulu önümüzdeki günlerde yapacağı bir toplantıyla görev dağılımlarını belirleyecektir.

Kategoriler: Duyurular