Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Sabit KARACA temsilcisi olduğu Gönenli Süt ve Süt Ürünleri Gıda San. Tic. A.Ş.’den emekli olmuştur.

Konseyimizin kuruluş yönetmeliğindeki ilgili hüküm gereği, temsilcisi olduğu kuruluştaki görevi sona eren Yönetim Kurulu üyelerinin üyelikleri düşmektedir.

Bu çerçevede, Sayın Sabit Karaca’nın Konseyimizdeki görevi sona ermiştir.

Yine yönetmeliğimiz gereği herhangi bir nedenle Yönetim Kurulu Üyeliğinin sona ermesi durumunda kendi alt grubundan seçilen yedek üye kalan süreyi tamamlamak üzere Yönetim Kurulu Üyeliğine getirilmektedir. Bu itibarla, Konseyimizde sanayici alt grubundan yedek üye olarak seçilen Bahçıvan Gıda San. ve Tic. A.Ş. temsilcisi Sayın Murat KARLIBAŞ, Yönetim Kurulu asil üyeliğine getirilmiştir.

Konseyimizin 31 Mart 2020 tarihinde yapılacak olan 6. Olağan Genel Kurul Toplantısına kadarki kalan süreyi tamamlamak üzere Yönetim Kurulumuzda yeni Yönetim Kurulu Başkanı seçimi yapılmıştır.

Ulusal Süt Konseyi olarak Sayın Karaca’dan boşalan Yönetim Kurulu Başkanlığına dair Yönetim Kurulunda yapılan seçim ile Sayın Prof. Dr. Muhittin ÖZDER, oy birliği ile Konseyimizin yeni Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir.

Sayın Özder’in başkanlığı ile boşalan Yönetim Kurulu Başkanvekilliğine yine oy birliği ile Sayın Tevfik KESKİN seçilmiştir.

Sayın Sabit KARACA’ya görev aldığı süre boyunca yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür eder, huzurlu bir emeklilik dönemi geçirmesini temenni ediyoruz.

Yönetim Kurulu Yeni Başkanı Sayın Muhittin ÖZDER’e, Yönetim Kurulu Başkavekili Sayın Tevfik KESKİN’e ve Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Murat KARLIBAŞ’a başarılar diler, yeni görev dağılımının sektörümüze hayırlı olmasını temenni ederiz.

ULUSAL SÜT KONSEYİ

YÖNETİM KURULU

Kategoriler: Duyurular